Корзина
355 отзывов
Сертифицированная компания Prom.ua
Контакты
Sadovod.in.ua
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38066408-28-68Vodafone (МТС)
+38068408-28-68Киевстар
+38093408-28-68Lifecell
+38096028-45-95Viber
УкраинаДнепропетровская областьНикопольул. Шевченко, 212
sadovod.in.ua
+380960284595
Карта

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Инструкция на сварочный инвертор Kende ARC-200

Инструкция на сварочный инвертор Kende ARC-200

КЕРІВНИЦТВО З ЕКСПЛУАТАЦІЇ

ТА ПАСПОРТ ВИРОБУ

Зварювальний інвертор Kende ARC-200

Зміст

1 Загальний опис

2. Попередження по безпеці

3. Загальні характеристики

4. Зварювання ММА

5. Зберігання та обслуговування

6. Гарантія

 

Шановний покупець!

Ми щиро вдячні за вибір техніки KENDE. Перш ніж почати користуватися апаратом, обов’язково ознайомтесь з інструкцією. Недотримання правил експлуатації та техніки безпеки може призвести до виходу апарату з ладу та нанесенню шкоди здоров’ю. Керівництво містить інформацію по експлуатації та технічному обслуговуванню зварювального апарата KENDE. Керівництво є невід’ємною частиною зварювального  апарату і у випадку перепродажу повинно залишатись у комплекті.

 

ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС

Даний зварювальний апарат є однофазним зварювальним інвертором, призначеним для наступних видів зварювання: ручного дугового зварювання MMA(електродами покритими флюсом).

Всі апарати мають вбудований вентилятор охолодження, комплектуються маскою зварювальника, клемою-землею, тримачем електродів, силовим кабелем, щіткою.

Електричне зварювання дозволяє виконувати з'єднання металевих деталей за допомогою електричної дуги, що виникає між електродом (зварювальний матеріал) та металевою деталлю (матеріал що зварюється). Регулювання струму може здійснюватися за допомогою плавного регулятора, що розташовані безпосередньо на зварювальному апараті. Щоб уникнути перевищення допустимого значення споживаної потужності,всі апарати мають автоматичний захист. У випадку перевищення допустимого значення зварювання припиняється. Перед тим, як продовжити роботу, необхідно дати апарату повністю охолонути.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПО БЕЗПЕЦІ

Техніка безпеки даного обладнання описана в інструкції, основана на досвіді роботи зі зварювальними апаратами.

Дотримуйтесь даної інструкції для забезпечення Вашої безпеки та безпеки інших працівників. Недотримання правил безпеки може привести до серйозних уражень, та навіть до летальних випадків, але якщо дотримання правил безпеки буде Вашою звичкою, то Ви можете впевнено користуватися обладнанням.

Заходи безпеки:

1. Вдягайте сухий не синтетичний захисний одяг. Користуйтесь захисними рукавичками та взуттям з захищеними носками та водостійкою підошвою.

2. Не дивіться на дугу. Обов’язково користуйтесь захисною маскою зі спеціальним покриттям (світлофільтром).

3. Під час зварювання не торкайтесь до електродів та інших металевих поверхонь. Будь який удар електричним струмом потенційно небезпечний до життя. Не розбирайте апарат, не знімайте захисний кожух та не торкайтесь до частин, що знаходяться під напругою. Періодично перевіряйте мережевий дріт на наявність пошкоджень. Замініть його на новий при порушенні ізоляції. Навіть при незначних неполадках електричної системи необхідно вимкнути апарат та усунути несправності. Ніколи не ремонтуйте апарат самостійно. Ремонт може проводити тільки кваліфікований спеціаліст. Для ремонту звертайтесь до сервісного центру.

4. Після завершення робіт завжди вимикайте апарат від мережі

5. Забороняється користуватись апаратом, якщо він не заземлений.

 

УВАГА:

 Переконайтесь в надійному заземленні електричної мережі, а також в наявності запобіжників від перевантажень та підвищеної напруги та короткого замикання. Ніколи не підключайте апарат до мережі, якщо пошкоджений дріт заземлення, а також при наявності механічних пошкоджень дротів живлення зварювальних кабелів тримача електрода та зворотнього зажиму (клема-земля).

УВАГА:

 Переконайтесь в тому, що зварювальні кабелі, дріт живлення, стан живлячої мережі тримач електрода та зворотній зажим (клема-земля) знаходяться в гарному стані. Замінюйте пошкоджені комплектуючі. Зворотній зажим (клема-земля) повинен знаходитись в гарному контакті з оброблюємою поверхнею. Слідкуйте за тим, щоб зворотній кабель (клема-земля) та кабель тримача не торкались корпусу апарата.

УВАГА:

Не виконуйте зварювальні роботи в приміщеннях з підвищеною вологістю, мокрих приміщеннях або під дощем. Категорично заборонено використовувати зварювальний апарат зі знятими бічними панелями. Не торкайтесь до контактів.

УВАГА:

 Існує небезпека опіків. Під час зварювання плавиться метал. Неуважність користувача може привести до серйозних опіків. Завжди одягайте спеціальний одяг, та захисні пристосування.

 

Запобігання займанню:

Причиною займання можуть бути:

 Наявність легкозаймистих речовин поблизу місця зварювання, іскри, сильно нагріті матеріали;

Неправильне обходження з балонами для стисненого газу;

Коротке замикання.

Враховуйте що іскри при зварюванні можуть відлітати на відстань до 10 м та потрапляти в різні щілини, за відкриті вікна та двері. Для запобігання пожежі, тримайте обладнання в чистоті не допускайте потрапляння оливи на обладнання та металевих частин всередину апарату (вони можуть викликати коротке замкнення). Не зварюйте в приміщенні, де є легкозаймисті матеріали. Уникайте роботи зі зварювальним апаратом в приміщеннях де виконується фарбування фарбопультом, є склади та ін. Якщо нема можливості перенести роботи в інше місце то пам’ятайте, що безпечна відстань не менша ніж 10 м. Не виконуйте зварювальні роботи на стінах якщо в сусідньому приміщенні є легкозаймисті речовини. .Стіни, стеля та підлоги поблизу зварки повинні бути закриті теплоізолюючим чохлом або щитом.

 

Людина що спостерігає за проведенням зварювальних робіт повинна завжди знаходитись поблизу, та мати при собі обладнання для гасіння полум’я, під час зварювання та протягом 10 хвилин після її завершення, обов’язково, якщо:

1. - горючі матеріали (включаючи будівлю) знаходяться на відстані менш ніж 10 м;

2. - горючі матеріали знаходяться на відстані більше ніж 10 м, але до них долітають іскри, є щілини на стінах та підлозі на відстані до 10 м;

3. - до поверхонь, що нагріваються (наприклад: стіни, підлога та ін.) притуляються легкозаймисті речовини, також обов’язково після завершення робіт перевірте, чи не залишилось іскор та полумя.

 

Запобігання токсичному отруєнню:

Результатом отруєння токсичними речовинами, що виділяються під час зварювання, можуть бути нездужання, погане самопочуття та навіть смерть. Для запобігання цьому:

- ніколи не здійснюйте вентиляцію киснем. Сталь, кадмій, цинк, ртуть, берилій та аналогічні ним за з вмістом цих речовини, під час зварювання (або різки), можуть виділяти токсичні речовини високої концентрації;

- необхідна вентиляція робочого місця, або працівник повинен одягати респіратор;

- при зварюванні берилію необхідно дотримуватись цих обох умов;

- робота в обмеженому просторі можлива тільки при наявності відповідної вентиляції або респіратора з подачею чистого повітря.

- випаровування від речовин, що містять хлор, можуть розкладатись при зварюванні та випаровувати фосген( високотоксичний газ), та речовини подразнюючі легені та очі.

- не зварюйте (не ріжте метал) в місцях де є пари розчинників

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Зварювальний апарат розроблена спеціально для непрофесійного зварника. ARC / NEW CEO-нова серія дугового зварювального апарату постійним струмом. Він портативний компактний і зручний в зберіганні. Інвертор виповнений з використанням IGBT технологій. Має примусову вентиляцію, захист від перегріву, захист від злипання електрода та запуск в гарячому стані .

Символи на зварювальному апараті

EN60974 - відповідність європейському стандарту по безпеці.

U1- номінальна вхідна напруга (±25%)

I2 A- сила струму під час роботи

I1 max - максимальна вхідна сила струму

I1eff – максимально ефективна величина зварювального струму

U 0 – напруга холостого ходу

U2 – робоча напруга

IP – ступінь захисту корпусу. IP21- корпус захищений від сторонніх предметів діаметром

12,5мм (наприклад пальці), а також від вертикально падаючих краплин дощу.

S – небезпека ураження електричним струмом

∅ діаметр електроду.

X % - (робочий цикл, тривалість увімкнення) - відношення тривалості режиму зварювання до тривалості робочого циклу. При зварювальному струмі 200А робочий цикл складає 60% при десятихвилинному робочому циклі. Це означає, що зварювання проводиться протягом 6хв., після чого слідує пауза 4хв., без відключення апарату від мережі.

ЗВАРЮВАННЯ MMA

Підготування до роботи:

Робоче місце повинно бути повністю очищене від сторонніх предметів, бути сухим та доброю вентиляцією для запобігання задимлення приміщення, яке виникає при зварюванні металів від речовин, що покривають метал (оливи, фарби, гудрон та ін), які можуть спричинити незручності. Уникайте зварювання при контакті з вологими поверхнями та поруч з легкозаймистими рідинами, а також під резервуарами які можуть містити горючі речовини.

Зварювальні апарати «АRC» працюють від однофазного струму в межах 160-260 В. Зверніть увагу що на пониженій напрузі продуктивність апарату зменшується и сила струму на регуляторі не буде відповідати шкалі. Зварюваний струм при малих вхідних напрузі в максимальному положенні регулятора буде менший

Аксесуари:

а) кабель з тримачем електродів;

б) кабель для заземлення «клема-земля»;

в) маска з затемненим склом.

Мережевий та кабель заземлення повинні бути підключені до зварювального апарату за допомогою спеціальних клем (повинні бути добре закріплені, для запобігання перегріву. Кабель для заземлення «клема-земля» повинен бути під’єднаний до зварюємого матеріалу. Контакт при цьому повинен бути надійним (объект очищений від бруду, іржі та ін.). Електрод повинен бути встановлений у відкриту частину тримача. Переконайтесь, що наконечник тримача надійно закріплений. Обертаючи рукоятку регулювання зварювального струму, встановіть вказівник в положення, яке відповідає діаметру електрода, який вибраний для зварювання.

 

Відповідність електрода та товщини зварюємого металлу.

Діаметр електродів Товщина металу

1,5 мм 1,5 - 2,0 мм

2,0 мм 1,5 - 3,0 мм

2,5 мм 1,5 - 5,0 мм

3,2 мм 2,0 -12 мм

4,0 мм 4,0 - 20 мм

5,0 мм 10 - 40 мм

УВАГА: Для підвищення якості зварювання, зажим на заготовки повинні бути закріплені жорстко і як можна ближче до зони зварювання наскільки це можливо.

Зварювальний струм вибирається залежно від товщини заготовки і діаметра зварювального електрода. Для MMA, зварювальний струм, I2 = (25 ~ 47) * D, D-діаметр електроду 2.0мм, 2,5 мм, 3,2 мм, 4,0 мм, тощо.

Перед початком зварювання необхідно підготовити захисну маску та встановити скло у відповідну оправу: затемнене скло-зсередини потім блок з відповідними гвинтами і ручку для маски. Маска повинна використовуватись під час всього процесу зварювання як захист від світла, яке може спричинити запалення очей, таким чином краще не робити спроб зварювати без належного захисту через бажання досягнути кращого огляду. Необхідно мати при собі захисні рукавички та шкіряний фартук для захисту від іскор та бриз метала, які можуть спричинити сильний опік.

Початок роботи:

1.З' єднайте кабель негативним зв’язком.

2.Встановіть зварювальний ток за допомогою регулятора, встановленого на передній панелі.

4.Включіть інвертор.

5.Надягніть захисну маску.

Электродом, установленим в электродотримачі, торкайтесь до заготовки до запалення дуги (даний інвертор має функцію« швидкого старту» для забезпечення легкого запалення дуги).

ПОПЕРЕДЖЕННЯ: не стукайте електродом по металу оскільки це може пошкодити покриття та ускладнити підпалення дуги.

Після підпалення дуги подайте електрод в зварювальну ванну під кутом 60 градусів, рухаючись зліва направо, для того щоб візуально контролювати зварювальний процес. Довжину зварювальної дуги можна змінити за допомогою підняття або опускання електрод. Зміна кута нахилу збільшує розмір зварювальної ванни, як наслідок збільшується кількість шлаку, що спливає на поверхню.

Після закінчення зварювання дайте шлаку охолонути, а потім видаліть його за допомогою щітки-молотка.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ:

При видаленні шлака щіткою-молотком одягніть захисні окуляри, щоб запобігти ушкодженню очей.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ:

Забруднена заготівка, погане з’єднання між заземлюючим кабелем (клема-земля) та заготівкою, погано закріплений електрод в електродотримачі можуть стати причиною неякісного шва.

Якість зварювання:

Якість зварювання у першу чергу залежить від уміння працівника, від виду зварювання та від якості електрода, тому обирайте електрод до того, як почнете зварювання, враховуючи товщину та склад металів.

Регулювання зварювального струму:

У випадку, якщо струм занадто високий, то електрод швидко згорає; при цьому шов виходить нерівний. Якщо струм занадто низький, то потужність маленька і шов виходить вузький та нерівний.

Довжина зварювальної дуги:

Занадто довга зварювальна дуга викликає іскріння та слабке плавлення металу. При занадто короткій дузі електрод прилипає до металу.

Регулювання швидкості зварювання:

При правильному виборі швидкості зварювання шов виходить необхідної ширини без деформацій та кратерів.

ПРИМІТКИ: Ніхто не може навчитися варити, просто читаючи про це. Навичка приходить тільки з практикою. Наступні сторінки допоможуть недосвідченому зварнику зрозуміти зварювання і розвивати свої навички. Для отримання більш докладної інформації звернуться до книги про дугове зварювання.

Оператор дугового зварювання повинен знати, як управляти дугою, а це вимагає знання зварювального кола та обладнання, що забезпечує електричний струм. Зварювальний ланцюг починається там, де кабель електроду кріпиться до зварювального апарату. Щоб зварити добре  поверхня матеріалу повинна бути чистолю і добре зафіксована. Видаліть фарбу, іржу і т.д. в міру необхідності, щоб отримати гарне з'єднання. Підключіть затискач «клема-земля» якомога ближче до області, яку Ви хочете зварити.

Для нормальної електричної дуги відстань між робочою поверхнею (зварювальний матеріал) и кінчиком електрода повинна складати приблизно 1.5-2.0 мм

Електрична дуга встановлюється в цей пробіл і проводиться (переміщується) уздовж зварювального шва для зварювання або для плавки металів.

Дугова зварка проводиться вручну, навик вимагає твердої руки, файну фізичну форму, і хороший зір. Оператор управляє зварювальної дуги, отже, якістю шва.

Основні відмінності між різними типами електродів в їх покриті. За різним покриттям, можна суттєво змінити експлуатаційні характеристики електродів.

При виборі електродів Ви повинні розглянути:

1. Вид матеріалу з яким працюєте, наприклад, низько вуглецевий сталь, нержавіюча сталь, низьколегована.

2. Товщина пластини або металу, який Ви хочете зварити.

3. Позиція з якої повинна бути приварена (знизу, збоку, догори).

4. Стан поверхні основного металу та зварний шов.

Чотири простих маніпуляцій мають першорядне значення. Без повного оволодіння цим чотирьом, далі зварювання марно. І конкурувати в майстерності я буде непросто.

1. Правильне положення зварювання:

а. Тримайте тримач електрода в праву руці

б. Натисніть ліву руку на нижню праву руку.

в. Покладіть лівий лікоть на лівому боці.

Варіть з двох рук по мірі можливості. Це дає повний контроль над рухом електрода. Коли це можливо, зварюйте зліва направо. Це дозволяє чітко бачити, що ви робите. Тримайте електрод під невеликим кутом

2. Правильний шлях настройки дуги

Будьте впевнені, що хороший електричний контракт при роботі.

Примітка: Якщо ви припините переміщення електрода в той час як зловили дугу, електрод прилипне.

3. Правильна довжина дуги

Довжина дуги відстань від кінчика електрода до основи матеріалу

Після того, дуга була встановлена, правильна довжина дуги стає надзвичайно важливим. Дуги повинна бути короткою, приблизно 1,5-3,0 мм. И плавно подавайте електрод утримуючи цю відстань. Найпростіший спосіб сказати, чи має дуга правильну довжину, слухаючи його звук. Хороша, коротка дуга має характерний «тріск» звук, дуже схожий на смаження яєць а невірно, довга дуга має порожнистий шиплячий звук.

4. Правильна швидкість зварювання

Важливо дивитися, як зварювання в калюжу розплавленого металу, відразу змінювати положення. Не дивіться на саму дугу . Після поява в калюжу хребта, де розплавлена матеріал застигає, це і вказують на правильну швидкість зварювання. Гребінь повинен бути приблизно 10 мм за електрод.

Більшість новачків, як правило, прагне зварити дуже швидко, в результаті кладують тонкий, нерівний кулько подібний шов.

ПРИМІТКА: При зварюванні на тонких пластин, Ви виявите, що вам доведеться збільшити швидкість зварювання, а при зварюванні на товстий листах, треба йти повільніше, щоб отримати гарне проникнення.

facebook twitter

Сергей Лещенко, Sadovod.in.ua

Предыдущие статьи